info@jinefem.com Bize Ulaşın: +90 242 317 00 66

HİZMETLERİMİZ

SAĞLIĞINIZ İÇİN EN İYİSİ JİNEFEM

"Amacımız Çağdaş dünyada en kutsal görevlerden biri olarak kabul edilen sağlık hizmetlerini, kaliteli ve modern bir şekilde sizlere sunmaktır."

4 BOYUTLU ULTRASONOGRAFİ
Kliniğimizde kullanılan en son teknoloji ürünü olan 4 boyutlu ultrasonografi cihazındaki görüntü kalitesi klasik 2 boyutlu cihazlara göre belirgin şekilde yüksektir. Cihaz aynı zamanda renkli doppler özelliğine sahiptir. Dolayısı ile sadece gebelik takibinde değil, ultrasonagrafik inceleme gerektiren her durumda tanıda üstünlük sağlar. Gebelik takibinde kullanım incelemeyi gerçekleştiren doktora bebeğin sağlığı ile ilgili daha net bilgiler vermenin yanı sıra aileye de bebeği 4 boyutlu olarak görmeyi sağlayarak duygusal anlamda hoş anlar yaşatır.
Doğmamış bebeğin renkli fotoğraflarını almak, hareketli video şeklinde CD kayıtlarını almak mümkündür.
MAMMOGRAFİ
Meme kanseri Türkiye ‘de kadınlarda en sık rastlanan kanser türüdür. Sıklığı fazla olmakla beraber, erken tanındığında başarı ile tedavi edilebilmektedir. Tanıda en önemli faktör, mammografik taramalardır. Memede, kişinin ya da hekimin elle muayenede fark edebildiği 1 cm.lik bir kitlenin oluşması için 300 milyar kanser hücresi gelişmesi gerekmektedir. Bu da bize Mammografik taramalar ile nasıl olup da, bazen, kitle elle fark edilmeden iki yıl önce tümörün tespit edilebileceğini açıklar. 40 yaş ve üzeri kadınlarda her yıl bir kez yapılan Mammografik taramalar, dünyanın her yerinde hekimler tarafından önerilmektedir. Mammografide kullanılan radyasyon dozu oldukça düşüktür. Tetkik özel bir ön hazırlık gerektirmemektedir.
Kliniğimizde kullanılan Mammografi cihazı, özel dizaynı ile kadınların en konforlu şekilde pozisyonlandırılabildiği ve meme dokusunun en iyi şekilde görüntülenebildiği, son teknoloji bir cihazdır. Elde edilen grafiler Radyoloji Uzmanı doktorumuz tarafından değerlendirilir.
KEMİK MİNERAL DANSİTOMETRE
Kemik erimesi (osteoporoz), kemiğin yoğunluk ve kalitesinin azalarak, iskeletin zayıflamasına ve özellikle omurga, kalça, pelvis ve üst kolda kırık riskinde artışa yol açan bir hastalıktır. Ülkemizde osteoporoza bağlı kemik kırıkları, menopoz sonrası kadınlar arasında, meme kanseri, kalp krizi ve felçten daha fazla sıklıkta görülmektedir.
Osteoporoz sessiz bir hastalıktır ve ilerleyinceye kadar semptom ya da uyarıcı bulgular vermez.
Osteoporoz genç kadınlarda ve her yaşta erkeklerde de görülebilmek ile beraber, menopozdan sonra kadınlarda görülme sıklığı belirgin şekilde yükselir.
Osteoporoz fark edildiğinde tedavi edilebilir, ilerlemesi durdurulabilir.
Kliniğimizde kullanılan tüm vücut taramasına uygun Kemik Mineral Dansitometre Cihazı (yöntem adı ile DEXA), önemsiz kabul edilebilecek kadar az radyasyon vererek osteoporozu %99.5 hassasiyet ile tanır. Tetkik süresi kısadır ve kişiye herhangi bir rahatsızlık vermez. Sonuç Radyoloji Uzmanı tarafından değerlendirilir ve kliniğimizdeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları tarafından tedavi şeması oluşturulur.
LABORATUAR
Gebelik ve kadın sağlığı ile ilgili tetkiklerin yanı sıra, kadın-erkek tüm bireylerin ihtiyacı olan tahliller laboratuarımızda yapılabilmektedir.
Hematoloji (hemogram, hemoglobin elektroforezi gibi...)
Biyokimya (kan şekeri, karaciğer, böbrek fonksiyon testleri gibi...)
Hormon ve tümör belirteçleri
Serolojik testler (HIV, toxoplazma,rubella gibi...)
Mikrobiyolojik tetkikler (idrar kültürü, vajen kültürü gibi...)
Spermiogram, sperm yıkama...
Laboratuarımız Uzm.Dr. Cevat GÜÇLÜ ve deneyimli laborant Mehmet PATAT kontrolünde çalışmaktadır.
KORDON KANI
Bebeğiniz doğarken büyük bir tıbbi hazineyi beraberinde getiriyor. Bu paha biçilmez hazine sadece doğum anına mahsus bir fırsat. Oysa artık onu saklayarak yıllarca kullanıma hazır halde baki kılabilirsiniz:

KORDON KANINDAKİ KÖK HÜCRELER
Yeni doğan bebeklerin kordon kanından alınan kök hücrelerin özel koşullarda dondurulup saklanarak ileride olası bir hastalık durumunda kendisinin veya aileden birinin, hatta herhangi bir başkasının tedavisi amacıyla kullanımından bahsedeceğim.

Devamı
Yukarı Çık